  • 0783AT43A0008E
0783AT43A0008E
advertisement
Manufacturer No:
0783AT43A0008E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-0783AT43A0008E
Package:
Datasheet:
0783AT43A0008E
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0783AT43A0008E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Frequency
    783MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Power - Max
    2W
  • Gain
    -2dBi
  • Frequency Range
    779MHz~787MHz
  • Antenna Type
    Chip
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    783MHz
  • Return Loss
    -9.5dB
  • Height
    787.4μm
  • Length
    7mm
  • Width
    2mm
  • Height (Max)
    0.031 0.80mm