  • 08020SA-24N-AL-00
08020SA-24N-AL-00
advertisement
Manufacturer No:
08020SA-24N-AL-00
HK JDW NO:
567-08020SA-24N-AL-00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
08020SA-24N-AL-00
    Select All
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    08020SA
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.4W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 60°C
  • RPM
    4000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    42.4 CFM (1.19m3/min)
  • Noise
    40.5 dB(A)
  • Voltage Range
    10V~26.4VDC
  • Static Pressure
    0.210 in H2O (52.3 Pa)