  • 08025KA-12Q-AA-00
08025KA-12Q-AA-00
advertisement
Manufacturer No:
08025KA-12Q-AA-00
HK JDW NO:
567-08025KA-12Q-AA-00
Package:
Datasheet:
08025KA-12Q-AA-00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
08025KA-12Q-AA-00
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.209lb 94.8g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~140°F -10°C~60°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Max Power Dissipation
    3.86W
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL, VDE
  • RPM
    4000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    45.9 CFM (1.29m3/min)
  • Noise
    40.0 dB
  • Voltage Range
    6V~13.8VDC