  • 08025KA-24N-AA-00
08025KA-24N-AA-00
advertisement
Manufacturer No:
08025KA-24N-AA-00
HK JDW NO:
567-08025KA-24N-AA-00
Package:
Datasheet:
08025KA-24N-AA-00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
08025KA-24N-AA-00
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.209lb 94.8g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Max Power Dissipation
    2.88W
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL, VDE
  • RPM
    3250 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    38.8 CFM (1.09m3/min)
  • Noise
    34.0 dB
  • Voltage Range
    10V~27.6VDC