  • 08051A100JAT2A\4K
08051A100JAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
08051A100JAT2A\4K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-08051A100JAT2A\4K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
10pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 0805
Step5Bar-code shipping tag
08051A100JAT2A\4K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Voltage
    100V
  • Height
    940μm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm