  • 08051A221MAT4A
08051A221MAT4A
advertisement
Manufacturer No:
08051A221MAT4A
HK JDW NO:
66-08051A221MAT4A
Description:
220pF Ceramic Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
08051A221MAT4A
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm