  • 08051A270JAT2P
08051A270JAT2P
advertisement
Manufacturer No:
08051A270JAT2P
HK JDW NO:
66-08051A270JAT2P
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
08051A270JAT2P
Description:
27pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
08051A270JAT2P
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    27pF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm