  • 08052A680KAT4A
08052A680KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
08052A680KAT4A
HK JDW NO:
66-08052A680KAT4A
Description:
68pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
08052A680KAT4A
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    940μm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C