  • 08052C102MA12A
08052C102MA12A
advertisement
Manufacturer No:
08052C102MA12A
HK JDW NO:
66-08052C102MA12A
Description:
1000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
08052C102MA12A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm