  • 08053D684KAT4A
08053D684KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
08053D684KAT4A
HK JDW NO:
66-08053D684KAT4A
Datasheet:
08053D684KAT4A
Description:
0.68μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
08053D684KAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 13 Inch
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.4mm
  • Length
    2.01mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm