  • 08055C224KAT2A
08055C224KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
08055C224KAT2A
HK JDW NO:
66-08055C224KAT2A
Datasheet:
08055C224KAT2A
Description:
0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 155994
Step5Bar-code shipping tag
08055C224KAT2A
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Voltage
    50V
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm