  • 08055C224KAT4A
08055C224KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
08055C224KAT4A
HK JDW NO:
66-08055C224KAT4A
Datasheet:
08055C224KAT4A
Description:
0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 12955
Step5Bar-code shipping tag
08055C224KAT4A
    CERAMIC
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.4mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm