  • 08055C331KAT2A\4K
08055C331KAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
08055C331KAT2A\4K
HK JDW NO:
66-08055C331KAT2A\4K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
330pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
08055C331KAT2A\4K
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    710μm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm