  • 08055F223K4T4A
08055F223K4T4A
advertisement
Manufacturer No:
08055F223K4T4A
HK JDW NO:
66-08055F223K4T4A
Package:
Datasheet:
Description:
0.022μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
08055F223K4T4A
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    0805
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.94mm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm