  • 08055J0R1ABTTR
08055J0R1ABTTR
advertisement
Manufacturer No:
08055J0R1ABTTR
HK JDW NO:
66-08055J0R1ABTTR
Datasheet:
08055J0R1ABTTR
Description:
CAP THIN FILM 0.1PF 50V 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
08055J0R1ABTTR
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.050W 2.00mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7/13 INCH
  • Depth
    1.27mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    914.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.044 1.13mm
  • Length
    2.01mm