  • 0805AS027J01
0805AS027J01
advertisement
Manufacturer No:
0805AS027J01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-0805AS027J01
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0805AS027J01
  • Package / Case
    0805
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.8mm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    27 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.5GHz
  • Q Factor
    55
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    250mOhm
  • DC Current
    500mA
  • Height
    1.6mm
  • Length
    2.3mm
  • Width
    1.8mm