  • 0805B103J500N
0805B103J500N
advertisement
Manufacturer No:
0805B103J500N
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-0805B103J500N
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
0805B103J500N
Description:
10000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3816
Step5Bar-code shipping tag
0805B103J500N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.054 1.37mm