  • 0805B154J160CT
0805B154J160CT
advertisement
Manufacturer No:
0805B154J160CT
Manufacturer:
Walsin Technology
HK JDW NO:
883-0805B154J160CT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
150nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
0805B154J160CT
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    2mm