  • 0805CQ-150EJTS
0805CQ-150EJTS
advertisement
Manufacturer No:
0805CQ-150EJTS
HK JDW NO:
216-0805CQ-150EJTS
Datasheet:
0805CQ-150EJTS
Step5Bar-code shipping tag
0805CQ-150EJTS
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.065W 2.29mmx1.65mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    1.2A
  • Shielding
    NO
  • Inductance
    15nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    2.8GHz
  • Q @ Freq
    80 @ 1GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    80
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    1.2A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1000MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm