  • 0805CS-121XJLC
0805CS-121XJLC
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-121XJLC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0805CS-121XJLC
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 89900
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-121XJLC
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    120 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.1GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    510mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.12 µH
  • Height
    1.52mm
  • Length
    2.29mm
  • Width
    1.73mm