  • 0805CS-151EKFS
0805CS-151EKFS
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-151EKFS
HK JDW NO:
216-0805CS-151EKFS
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
0805CS-151EKFS
Description:
Quantity:
In Stock : 10236
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-151EKFS
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0805CS
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.067W 2.29mmx1.71mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    25.2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    900MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 25.2MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductance Frequency - Test
    25.2MHz
  • Rated Current-Max
    1.1A
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm