  • 0805CS-391XJLB
0805CS-391XJLB
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-391XJLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0805CS-391XJLB
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 847
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-391XJLB
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    290mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    390 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    290mA
  • Frequency - Self Resonant
    600MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    48
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    48
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.5Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.39 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    1.52mm
  • Length
    2.29mm
  • Width
    1.73mm