  • 0805E332K251KHT
0805E332K251KHT
advertisement
Manufacturer No:
0805E332K251KHT
HK JDW NO:
438-0805E332K251KHT
Datasheet:
0805E332K251KHT
Description:
3300pF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805E332K251KHT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.054 1.37mm