  • 0805HT-R22TGLB
0805HT-R22TGLB
advertisement
Manufacturer No:
0805HT-R22TGLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0805HT-R22TGLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0805HT-R22TGLB
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    200mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    220 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    820MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    39
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    39
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.29Ohm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.22 µH
  • Height
    890μm
  • Length
    2.16mm
  • Width
    1.52mm