  • 0805J0100101GCT
0805J0100101GCT
advertisement
Manufacturer No:
0805J0100101GCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-0805J0100101GCT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
0805J0100101GCT
Description:
100pF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J0100101GCT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%