  • 0805J0160391MXT
0805J0160391MXT
advertisement
Manufacturer No:
0805J0160391MXT
HK JDW NO:
419-0805J0160391MXT
Datasheet:
0805J0160391MXT
Description:
390pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J0160391MXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm