  • 0805J0630221GCT
0805J0630221GCT
advertisement
Manufacturer No:
0805J0630221GCT
HK JDW NO:
419-0805J0630221GCT
Datasheet:
0805J0630221GCT
Description:
220pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J0630221GCT
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm