  • 0805J1000471MCTE01
0805J1000471MCTE01
advertisement
Manufacturer No:
0805J1000471MCTE01
HK JDW NO:
419-0805J1000471MCTE01
Description:
Feed Through Capacitors 805 470pF 100v COG 20% 3-Term C Filter
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0805J1000471MCTE01
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    EMI Filter
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Max Voltage Rating (AC)
    100V
  • Current
    300mA
  • Max DC Current
    300mA
  • Circuit Type
    Filter
  • Insertion Loss
    18dB @ 100MHz
  • Height
    1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Height (Max)
    0.045 1.15mm