  • 0805J1000821KDR
0805J1000821KDR
advertisement
Manufacturer No:
0805J1000821KDR
HK JDW NO:
419-0805J1000821KDR
Datasheet:
0805J1000821KDR
Description:
820pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J1000821KDR
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%