  • 0805J1K00120KCT
0805J1K00120KCT
advertisement
Manufacturer No:
0805J1K00120KCT
HK JDW NO:
419-0805J1K00120KCT
Datasheet:
0805J1K00120KCT
Description:
12pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J1K00120KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    12pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm