  • 0805J2000122KDT
0805J2000122KDT
advertisement
Manufacturer No:
0805J2000122KDT
HK JDW NO:
419-0805J2000122KDT
Datasheet:
0805J2000122KDT
Description:
1200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J2000122KDT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm