  • 0805J2502P20BUT
0805J2502P20BUT
advertisement
Manufacturer No:
0805J2502P20BUT
HK JDW NO:
419-0805J2502P20BUT
Datasheet:
0805J2502P20BUT
Description:
2.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J2502P20BUT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2.2pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm