  • 0805J5001P80DFR
0805J5001P80DFR
advertisement
Manufacturer No:
0805J5001P80DFR
HK JDW NO:
419-0805J5001P80DFR
Datasheet:
0805J5001P80DFR
Description:
1.8pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J5001P80DFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1.8pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm