  • 0805J6305P60CCT
0805J6305P60CCT
advertisement
Manufacturer No:
0805J6305P60CCT
HK JDW NO:
419-0805J6305P60CCT
Datasheet:
0805J6305P60CCT
Description:
5.6pF 630V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J6305P60CCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    5.6pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm