  • 0805R-152G
0805R-152G
advertisement
Manufacturer No:
0805R-152G
HK JDW NO:
79-0805R-152G
Step5Bar-code shipping tag
0805R-152G
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.73mm
  • Current Rating
    170mA
  • Inductance
    1.5 μH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    170mA
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.5Ohm
  • Height
    1.52mm
  • Height Seated (Max)
    1.524mm
  • Length
    2.286mm
  • Width
    1.7272mm