  • 0805Y0160124KDR
0805Y0160124KDR
advertisement
Manufacturer No:
0805Y0160124KDR
HK JDW NO:
419-0805Y0160124KDR
Datasheet:
0805Y0160124KDR
Description:
FlexiCap™ 0.12μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805Y0160124KDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.12μF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm