  • 0805Y2000182MDR
0805Y2000182MDR
advertisement
Manufacturer No:
0805Y2000182MDR
HK JDW NO:
419-0805Y2000182MDR
Datasheet:
0805Y2000182MDR
Description:
FlexiCap™ 1800pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805Y2000182MDR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1800pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm