  • 0805Y5000331KCT
0805Y5000331KCT
advertisement
Manufacturer No:
0805Y5000331KCT
HK JDW NO:
419-0805Y5000331KCT
Datasheet:
0805Y5000331KCT
Description:
FlexiCap™ 330pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805Y5000331KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm