  • 0805YD225KAT2A\4K
0805YD225KAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
0805YD225KAT2A\4K
HK JDW NO:
66-0805YD225KAT2A\4K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10% 0805
Quantity:
In Stock : 3595
Step5Bar-code shipping tag
0805YD225KAT2A\4K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    1.4mm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm