  • 0805ZD335KAT4A
0805ZD335KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
0805ZD335KAT4A
HK JDW NO:
66-0805ZD335KAT4A
Description:
3.3μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
0805ZD335KAT4A
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    TR, Embossed, 13 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Polarity
    NON-POLARIZED
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    0805
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.4mm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm