  • 0915BM15A0001E
0915BM15A0001E
advertisement
Manufacturer No:
0915BM15A0001E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-0915BM15A0001E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
0915BM15A0001E
Description:
BALUN 902MHZ-928MHZ 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0915BM15A0001E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Impedance
    50Ohm
  • Frequency Range
    902MHz~928MHz
  • Insertion Loss (dB)
    2 dB
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:1
  • Insertion Loss (Max)
    2.0dB
  • Return Loss-Min
    9.5dB
  • Impedance - Unbalanced/Balanced
    50 / -Ohm
  • Phase Difference
    180° ±15°
  • Length
    2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Depth
    1.25mm
  • Frequency
    915MHz