  • 09225KA-12M-EA-00
09225KA-12M-EA-00
advertisement
Manufacturer No:
09225KA-12M-EA-00
HK JDW NO:
567-09225KA-12M-EA-00
Package:
Datasheet:
09225KA-12M-EA-00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
09225KA-12M-EA-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.209lb 94.8g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.220A
  • Max Power Dissipation
    2.64W
  • Current Rating
    220mA
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL, VDE
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    2850 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    47.6 CFM (1.33m3/min)
  • Noise
    37.5 dB
  • Voltage Range
    6V~13.8VDC