  • 09225SA-24M-AA-00
09225SA-24M-AA-00
advertisement
Manufacturer No:
09225SA-24M-AA-00
HK JDW NO:
567-09225SA-24M-AA-00
Package:
Datasheet:
09225SA-24M-AA-00
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
09225SA-24M-AA-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.209lb 94.8g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2011
  • Series
    09225SA
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.070A
  • Max Power Dissipation
    1.56W
  • Current Rating
    70mA
  • Approval Agency
    CE, UR, VDE
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    2750 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    48.4 CFM (1.35m3/min)
  • Noise
    32.0 dB
  • Voltage Range
    12V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.154 in H2O (38.4 Pa)