  • 0925-271H
0925-271H
advertisement
Manufacturer No:
0925-271H
HK JDW NO:
79-0925-271H
Step5Bar-code shipping tag
0925-271H
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    530mA
  • Lead Length
    38.1mm
  • Inductance
    270nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Max DC Current
    530mA
  • Frequency - Self Resonant
    300MHz
  • Q @ Freq
    46 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    46
  • Q Factor
    46
  • Diameter
    2.41mm