  • 09P221J50
09P221J50
advertisement
Manufacturer No:
09P221J50
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-09P221J50
Quantity:
In Stock : 16084
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
09P221J50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Box
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    220 μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • Max DC Current
    530mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.3MHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500mOhm
  • DC Current
    530mA
  • Diameter
    9.5mm
  • Length
    14mm