  • 0HEV030.ZXBD
0HEV030.ZXBD
advertisement
Manufacturer No:
0HEV030.ZXBD
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-0HEV030.ZXBD
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
0HEV030.ZXBD
Description:
FUSE HEV LC 450VDC 30A CARTRIDGE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0HEV030.ZXBD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Bolt
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LC HEV
  • Size / Dimension
    0.469Diax2.559L 11.90mmx65.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Lift Trucks
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Current Rating
    30A
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    10kA
  • Melting I2t
    993
  • DC Cold Resistance
    0.0027Ohm