  • 0LMF03.2UXL
0LMF03.2UXL
advertisement
Manufacturer No:
0LMF03.2UXL
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-0LMF03.2UXL
Package:
Cartridge
Datasheet:
0LMF03.2UXL
Description:
FUSE CRTRDGE 3.2A 300VAC NON STD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0LMF03.2UXL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Cartridge
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWR-GARD® LMF
  • Size / Dimension
    0.610Diax1.820L 15.49mmx46.23mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Electrical
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Current Rating (Amps)
    3.2A
  • Current Rating
    3.2A
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    10kA
  • Length
    46.228mm