  • 0PAL1120X
0PAL1120X
advertisement
Manufacturer No:
0PAL1120X
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-0PAL1120X
Package:
Auto Link
Datasheet:
0PAL1120X
Description:
FUSE AUTOMOTIVE 120A AUTO LINK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0PAL1120X
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 0PAL1120X.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Color
    Gray
  • Voltage - Rated
    32V
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    120A
  • Current Rating
    120A
  • Fuse Type
    Automotive
  • Length
    330.2mm
  • Width
    406.4mm