  • 0TLN250.X
0TLN250.X
advertisement
Manufacturer No:
0TLN250.X
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0TLN250.X
Package:
Cylindrical, Blade Terminals
Datasheet:
0TLN250.X
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0TLN250.X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Cylindrical, Blade Terminals
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWR-GARD® TLN
  • Size / Dimension
    2.094Diax4.752L 53.19mmx120.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Electrical
  • Applications
    Telecom
  • Voltage - Rated DC
    170V
  • Current Rating (Amps)
    250A
  • Current Rating
    250A
  • Approval Agency
    CE, UR
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100kA
  • Length
    120.7008mm