  • 1.5KE130AHB0G
1.5KE130AHB0G
advertisement
Manufacturer No:
1.5KE130AHB0G
HK JDW NO:
799-1.5KE130AHB0G
Datasheet:
1.5KE130AHB0G
Step5Bar-code shipping tag
1.5KE130AHB0G
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-201
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    124V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    179V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    111V